Turnaje v ultimate frisbee

Termínovku všech turnajů a dalších akcí najdete na http://bit.ly/terminovkaCALD.

Formálně lze rozdělit turnaje do čtyř skupin:

  1. Turnaje pořádané jednotlivými oddíly bez příslušnosti do ligy, ať už české, nebo zahraniční.
  2. Oficiální turnaje české ligy (mistrovství republiky a kvalifikace na ně), pořádané některým z oddílů a zastřešené ČALDem. 
  3. Turnaje začleněné do Evropské ligy (EUCS), která se skládá z lokálního kola, regionálního a finálového.
  4. Turnaje pořádané evropskou nebo světovou frisbee federací, ať už na klubové nebo národní úrovni (mistrovství Evropy a světa).

Pro začínající hráče Ultimate lze doporučit zejména první a druhou kategorii. V první kategorii lze najít celou řadu turnajů s různou úrovní pokročilosti. Řada turnajů se pořádá každý rok už mnoho let, a staly se tak už tradicí české ultimate scény, například Prague Winter, Chrast, Whose Baby, či halové jednodenní turnaje - Fujárna. Nezavrhujte však ani turnaje v zahraničí – je mnoho dobrých turnajů poměrně levných a poměrně blízko (Wroclaw, Drážďany, Lipsko, Vídeň apod.) Turnaje, které jsou součástí české ligy, podléhají přísnějším formálním pravidlům (všichni účastníci musí být aktivními členy asociace), jsou však koncipovány tak, aby byly přístupné i začínajícím oddílům, a byly cenově dostupné. Turnaje v třetí a čtvrté kategorii se hrají už na pokročilejší úrovni a jsou proto určeny především pro zkušenější hráče.

České ligové turnaje

Účastníci všech mistrovství republiky a kvalifikací - všechny oddíly a všichni hráči - musí být zaregistrováni v ČALDu.