Českým týmům se finále Evropské ligy nepovedlo

Na přelomu září a října hostil Frankfurt nad Mohanem finálový turnaj letošní Evropské ligy. 24 týmů v open kategorii, včetně dvou českých, 12 týmů v ženské kategorii a 12 týmů v mixové kategorii, s jedním zástupcem z České republiky. Čekalo se zda tým z Českých Budějovic - 3SB - naváže na české úspěchy v mixové kategorii z posledních dvou let, kdy Terrible Monkeys v roce 2014 vybojovali bronz a Yellow Block loni dokonce stříbro. Zároveň 3SB loni skončili na pěkném čtvrtém místě, takže šance určitě byly. Bohužel po zápasech v základních skupinách bylo jasné, že letos z toho medaile nebude, jen boj o 5.-8. místo a nakonec celkové 8. místo, když 3SB padli ve všech zápasech vyřazovacích bojů. Mixovou kategorii ovládl tým z Velké Británie - Reading Ultimate (loni třetí) - navíc získal i cenu Spirit of the Game. 

V open kategorii se čekalo co předvede tým FUJ. Loni prohrál pouze jeden zápas a skončil těsně mimo nejlepší osmičku. Podle výsledků se jim letos ale vůbec nedařilo. Skončili nakonec až na 20. místě. Alespoň 2. místo v celkovém pořadí Spirit of the Game může být malou útěchou. O něco lépe si vedl tým Yellow Block, který se na finálový turnaj dostal jako náhradník, po odřeknutí jiného kvalifikovaného týmu a skončil na 16. místě. Nedařilo se všem týmům z našeho regionu, nejlepší skončil tým FWD z Rakouska na 13. místě. Titul si opět odváží Clapham Ultimate z Londýna. 

V ženské kategorii jsme zastoupení neměli. Asi trošku překvapivým vítězem se stal tým FABulous ze Švýcarska, který ve finále přehrál CUSB Shout z Itálie. Nejlepší umístění týmů z našeho regionu je 4. místo týmu Troubles z Polska.

Konečné pořadí

Open
1. Clapham Ultimate (VB)
2. CUSB Bolona (Itálie)
3. Tchac (Francie)
16. Yellow Block (ČR)
20. FUJ (ČR)

Spirit: Pelt Ultimate (Irsko)

Ženy
1. FABulous (Švýcarsko)
2. CUSB Shout (Itálie)
3. Iceni (VB)
Spirit: Box (Rakousko)

Mix
1. Reading Ultimate (VB)
2. FC Airborn (Holandsko)
3. Hasslich Erdferkel (Německo)
8. 3SB (ČR)
Spirit: Reading (VB)