České týmy postupují v evropské lize ve všech třech kategoriích.


Mix

Začátkem května proběhla ve Velkých Bílovicích kvalifikace na finále evropské ligy v kategorii Mix, takzvané EUCR. Týmy z našeho regionu se zde utkaly o 4 postupové spoty na celoevropské finále, konané ve Frankfurtu na přelomu září a října. Z českých týmů se zúčasnili českobudějovičtí 3SB a brněnští Left Overs. 3SB se svým druhým místem na turnaji kvalifikovali, Left Overs skončili těsně pod postupem, pátí.

Celkové pořadí Mix:

1. Flow (PL)
2. 3SB (CZE)
3. Wunderteam (AUT)
4. Outsizerz (SK)

5. Left Overs (CZE)
6. Cosmo Disc (SLO)
7. RJP (POL)
8. Hallodigaz-e? (HUN)
9. Disc Fiction (AUT)
10. Dragons Ultimate (TUR)
11. Szufla-Lionz (HUN)
12. Hallod3000 (HUN)

Open

O dalším květnovém víkendu, tedy 21. - 22. se v Šardicích konala kvalifikace našeho menšího regionu v kategoriich Open a Women, tedy EUCQ. V kategorii open se o minimálně 6 postupových spotů popralo oproti dřívějším rokům pouze 13 týmů. Z Česka se účastnilo týmů hned pět a to: FUJ, Yellow Block, Terrible Monkeys, Prague Devils a PeaceEgg, první tři jmenovaní si svým prvním, druhým a šestým místem spot na srpnové EUCR v rakouském St. Pöltenu zajistili, další mohou stále doufat, že Rakousko, či jihovýchodní sekce našeho regionu nevyužije své spoty a dostanou tak ještě šanci v boji o celoevropské finále.

Celkové poradí Open:

1. FUJ (CZE)
2. Yellow Block (CZE)
3. Mojra (PL)
4. Lézer Pávák (HUN)
5. Girls Stay Home (PL)
6. Terrible Monkeys (CZE)

7. Prague Devils (CZE)
8. PeaceEgg (CZE)
9. Perun (PL)
10. Uprising (PL)
11. Discover (PL)
12. SVK U20 Open (SK)
13. Wasps (SRB)

Women

EUCQ women se konalo společně s turnajem kategorie open, zúčastnilo se jej devět týmů, z čehož 4 české. Vítězky kvalifikace Yellow Block a dále Prague Devils na čtvrtém a Terrible Monkeys na pátém místě si svůj spot na další kolo evropské ligy získaly, Atruc obsadily pouze 7. místo. Na konci srpna se tedy můžeme v rakouském St. Pöltenu těšit minimálně na 6 českých týmů a můžeme doufat, že jich co nejvíce postoupí na celoevropské finále a doplní tak 3SB hrající v kategorii mix.

Celkové pořadí Women:

1. Yellow Block (CZE)
2. Whatever (PL)
3. Troubles (PL)
4. Prague Devils (CZE)
5. Terrible Monkeys (CZE)

6. Léser Pipik (HUN)
7. Atruc (CZE)
8. Donuts (PL)
9. SVK U20 women (SK)