České spoty na WUGC + rozvoj do regionu

V příštím roce se v termínu 11.-18.7. uskuteční mistrovství světa v ultimate (WUGC) v holandském Leeuwardenu.
Česká republika má jisté spoty v kategoriích women, men i mixed.
 
Začněte o tom prosím přemýšlet, jestli se budete o účast v repre příští rok. Team fee je splatné již teď do konce června. Zaplatí ho prozatím asociace. Players fee se musí zaplatit do konce září, ty termíny jsou dost šílené. Určitě chceme, aby všechny týmy jely.
Juniorské mistrovství světa v kategorii U20 začíná hned 18.7. v Malmö, takže určitě nebude reálné účastnit se obou akcí jako hráč. Jak to má WFDF vymyšlené s přesunem trenérů a ostatních, zatím netušíme.
 
 
Dále bych vám chtěla sdělit, že v projektu Rozvoj do regionů máme nového zaměstnance, je jím Tomáš Toušek, koordinátor středoškolské ligy. Můžete ho kontaktovat na tomas.tousek@cald.cz. Po zkušenostech z loňského roku jsme projekt trochu upravili a hlavně se spojili s Křesťanskou asociací mládeže (KAM) a jejím projektem Edge Sports. KAM má s projektem tohoto typu zkušenosti, metodiku, kontakty na učitele a aktivní lidi v regionech. Teď se soustředíme zejména na města Litoměřice, Teplice, Poděbrady a Havlíčkův Brod. V létě KAM pořádá několik kempů, na kterých se bude frisbee hrát, a v polovině září proběhne frisbee training camp pro skupiny zapojené v Edge Sports. Naším střednědobým cílem je uspořádat v listopadu turnaj, kterého se zúčastní minimálně šest křesťanských skupin, z nichž alespoň čtyři budou pokračovat a věnovat se frisbee dál. O dalším vývoji budeme brzo informovat.