Czech Ultimate 2020

Jako VR ČALD jsme si letos několikrát sedli a diskutovali, co se za několik posledních let povedlo, co se nepovedlo, jaký máme potenciál, v čem jsou rezervy, kam a jak můžeme směřovat dál. Vznikl z toho tento dokument, pod názvem Czech Ultimate 2020, koncept nebo určitá vize, která míří na delší horizont, na čtyři roky, k dalšímu mistrovství světa.

 

Zároveň jsme se vás – týmů – letos ptali na zpětnou vazbu, abyste nám řekli, co od VR ČALD očekáváte, co je pro vás vlastně v rámci našeho sportu a asociace důležité, co byste chtěli, co byste změnili, jestli vás vůbec taková věc zajímá. Sešli se různé reakce, od těch podnětných až po ty, které ukazují, že někdo vlastně vůbec netuší, co se děje, případně jak se co děje. To je asi celkem běžná věc, spousta hráčů chce prostě jen hrát. Třeba tenhle dokument i přispěje k tomu, že lidé budou mít lepší představu.

 

V zásadě jsme pořád čistě amatérský sport, malý, do kterého jde minimum peněz a který je odkázaný na pomoc svých členů/hráčů. Nikdo z nás není profesionál, ať už se jedná o hráče, trenéra, manažera nebo bafuňáře. To je potřeba si uvědomit, pokud se o věcech budeme bavit. To se může pomalu v budoucnu měnit, kdy se na nás okolí už teď nedívá vždy jen jako na nějakou sportovní zvláštnost. Ale ještě to nějaký čas potrvá a ještě nějaký čas to bude čistě na tom, kdo chce a může přispět, pomoct, kdo je ochotný investovat část svého volného času do věcí, které s ultimate u nás souvisejí. A my si myslíme, že to má cenu, protože věříme že ultimate má potenciál oslovit daleko víc lidí než tomu je teď.

 

Co v dokumentu najdete? Hlavní cíle, věci, které je podporují a které s nima souvisí. Také tam najdete popsanou strukturu a činnost výkonné rady ČALD. Berte to prosím jako takový výhoz. Věci nejsou popsané do nejmenších detailů, je tam to hlavní, obecné. Postupně bychom rádi jednotlivé cíle, projekty a oblasti řešili jednotlivě, detailně a zároveň chtěli najít lidi, kteří by se do toho zapojili.  

 

Není to samozřejmě žádné nařízení, je to návrh, proto budeme rádi, když nám napíšete, řeknete, co si o tom myslíte. Týmově nebo jednotlivě, je to jedno. Pokud se vám něco nebude líbit, pokud máte jiný názor, sem s ním, ideálně pokud k tomu budete mít i nějakou alternativu. 

 

Zároveň pokud by kohokoliv něco z toho oslovilo a měl by zájem se podílet, dejte vědět. Klidně se jenom ptejte, vyzvídejte. Bez vaší podpory, bez většího zapojení, se toho moc realizovat nedá. 

 

VR ČALD

10. listopadu 2016